OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Парох протојереј Гвозден Арамбашић, рођен је у Доњем Вакуфу, у селу Урија, 16. новембра 1971. године. Основну школу завршио је у родном месту, а Богословију Света Три Јерарха у манастиру Крки, 1992. године. Дипломирао је на Православном богословском факултету у Фочи. Рукоположен је у чинове ђакона и презвитера, у Благају, 4. и 5. септембра 1993. године. Служио је на парохијама у Купресу и Рогатици. Предавао је верску наставу у Мркоњић Граду и Рогатици. У свезу клира Епархије сремске примљен је 2009, поставши парох у Сремској Митровици. Ожењен је Слободанком, рођеном Чулић, са којом има Теодору, Живодрага и Милана.