Господ наш Исус Христос, Једини Човекољубац, дивни у светима Својим, у навечерју прослављања  празника Светих Апостола Петра и Павла, 2019. лета Господњег, сабрао је верне Своје – парохијане Доњега Товарника и околних места на извор воде живе и благодати исцелења за све који болују од душевних и телесних слабости и немоћи – Свету Тајну Јелеосвећења.

Светом Тајном Јелеосвећења началствовао је Архијерејски намесник пећиначки – јереј Бојан Мијановић, парох пећиначки, уз саслуживање протојереја – ставрофора Данила Стегњајића, свештеника у пензији, протојереја Миодрага Лујића, пароха старопазовачког, протојереја Александра Урумовића, пароха ашањског, јереја Недељка Ковача, пароха дечког, јереја Слободана Мицића, пароха обрешког и јереја Милана Томашевића, пароха огарског, у присуству домаћина јереја Саше Милијашевића, пароха доњетоварничког, као и мноштва вернога народа.

У својој беседи после Свете Тајне Јелеосвећења, Архијерејски намесник пећиначки, јереј Бојан Мијановић, обратио се присутнима надахнутим речима јеванђелске благе вести и практиктих савета о смислу извршене Свете Тајне и њене потребе у животу православних хришћана уз честитање храмовне славе домаћинима – свештенику и његовим парохијанима.

Ово богоугодно сабрање настављено је на трпези љубави коју су домаћини припремили за присутне у ловачком дому.

Приредио:

јереј Слободан Мицић