Када Црква окупља народ Божији ради молитве и благодарења (захвалности) Господу на Литургији која се у у цркви Свете Петке у Сурчину служи сваког дана.

Света Литургија  почиње радним даном у 8 часова, а празником и недељом у 9 часова.

Божја служба се врши на црквенословенском језику.

Светом Литургијом је у петак, 26. јуна 2020. г. началствовао протојереј-ставрофор Драган Гвозденовић, старешина бољевачке цркве чија је небеска покровитељка Света Петка. Апостол је читао протонамесник Слободан Чавка, док је за певницом био протојереј Страхиња Голијан, у молитвеном присуству архјијерејског намесника земунског, протојереја-ставрофора Слободана Радојчића и сабрата овога храма оца Душка Ђеорђића.