Обележен имендан Eпископа сремског Василија

На Обрезање Господње и празник Светог Василија Великог, 14. јануара 2020. године, торжественом Литургијом у зимској капели посвећеној том Божјем угоднику началствовао је Епископ сремски  Василије. Саслуживали су протојереји-ставрофори: Гавро Милановић, архијерејски намесник подунавски и Душко Петровић, ректор Карловачке богословије, у пензији; отац Гвозден Арамбашић, парох сремскомитровачки, јереј Александар Чавка, парох угриновачки и ђакон Горан Власац. За певницом су појали карловачки богослови.

После божанствене Литургије, владика Василије је благословио славски колач и жито прелио вином. Данас се у овом дворском манастиру слушало о Божјем угоднику Василију Великом, преподобном подвижнику и праведнику Божјем који је био архијереј Цркве Христове и савршени монах.

Заједничарење је настављено за трпезом љубави, како приличи манастиру и божићним празницима. Велико је гостољубље у манастиру посвећеном Светим бесребреницима Козми и Дамјану. О свему се старао јеромонах Варнава, духовник манастира Раковца, са сабратом јеромонахом Евгенијем и са игуманијом Гаврилом и мати Софијом, док су вредне мирјанке припомогле да трпеза буде што лепша за све госте.

Славском сабрању присуствовали су многи пријатељи и сарадници манастира, богослови и студенти који су посетили салон и чувену раковачку библиотеку.

З. Зец