Навечерје празника Свете преподобне мати Ангелине 2020. лета Господњег у Купинову обележено је служењем Свете Тајне Јелеосвећења у храму Светог апостола и јеванђелисте Луке (где се чува део моштију Свете преподобне мати Ангелине) са почетком у 18 часова.

Светом Тајном Јелеосвећења началствовао је протојереј Александар Урумовић, парох ашањски, уз саслуживање јереја Предрага Михајловића, пароха купинског, јереја Слободана Мицића, пароха обрешког и сабраног верног народа. Лепоти Светог богослужења допринело је појање купинских појаца. Славски колач, жито и вино том приликом је принело сестринство Свете преподобне мати Ангелине при купинској парохији.

Пригодном беседом, речима поуке, утехе и духовног бодрења обратио се присутнима јереј Предраг Михајловић, парох купински, уз честитање празника и позив свима како на сутрашњу Свету Литургија тако и на учествовање у наставку радова на обнови храма Свете Тројице у Купинову.

Света Литургија је служена на сам празник Свете преподобне мати Ангелине у храму Светог апостола и јеванђелисте Луке у Купинову са почетком у 9 часова. Светом Литургијом је началствовао протојереј Богдан Михајловић, пензионисани свештеник из Нове Пазове, уз саслуживање јереја Бранимира Чолића и јереја Јовице Михајловића, пароха мартиначких, са присуством протојереја Небојше Димковића, пароха врдничког, јереја Станка Тркуље, пароха хртковачког, јереја Слободана Мицића, пароха обрешког, купинских појаца, верног народа из Купинова и околине. Надахнутом празничном беседом у току Свете Литургије присутнима се обратио протојереј Богдан Михајловић.

После свршетка Свете Литургије и обраћања јереја Предрага Михајловића присутнима, извршена је литија са моштима Свете преподобне мати Ангелине око храма Светог апостола и јеванђелисте Луке, у којој су свештенство, црквени кумови и одборници узели учешће у преносу Светих моштију око Светог храма.

Затим се приступило освећењу славских колача, жита и вина. Пријављени кумови за следећу годину су остали исти, као и прошле године. Трпеза љубави је служена у порти Светог храма трудом свештеника, црквених кумова и вернога народа.

приредио:

јереј Слободан Мицић