1. и 2. августа у селу Илинци молитвено је прослављена храмовна слава Свети Пророк Илија. У четвртак 1. августа служен је Света Тајна Јелеосвећења. Служили су : протојереј Милорад Душанић, протојереј Драган Милић, протојереј Милан Пршић, јеромонах Евгеније (Пилиповић), протонамесник Ратко Нонковић, јереј Борис Фајфрић, јереј Маринко Стикић и ђакони Бранислав Ристић и Лазар Павић. Верном народу се беседом обратио јереј Борис Фајфрић који је објаснио сам значај Свете Тајне Јелеосвећења, и улогу пророка у историји , осврнувши се на личност Светог Пророка Илије.
У петак 2. августа Свету Литургију су служили протојереј Милан Пршић, јеромонах Евгеније ( Пилиповић ), јереј Гостимир Душанић и ђакони Лазар Павић и Страхиња Џамбић. После Литургије и литијског опхода, преломљени су славски колачи. Јереј Гостимир Душанић, парох илиначки уприличио је трпезу љубави за многобројни народ.

Ђакон Лазар Павић