OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Протојереј Александар Урумовић, рођен је у Руми, 22. новембра 1970. године. Основну школу завршио је у Великим Радинцима, а Богословију Светог Арсенија у Сремским Карловцима, 1990. године. Уписан је на Православни богословски факултет у Фочи. Епископ сремски Господин Василије рукоположио га је у чинове ђакона, у Старој Пазови, 12. фебруара и презвитера, у манастиру Ново Хопово, на празник Светог Теодора Тирона, 1998. године. Од 1998. и 1999, служи на парохијама у Ашањи и Петровчићу. Достојанством протонамесника одликован је 25. маја 2011. године.

У недељу Светих Отаца 21. октобра 2018. године Епископ сремски Господин Г. Василије. за показан труд и рад на њиви Господњој доделио му чин протојереја.

Ожењен је Снежаном, рођеном Стричевић, са којом има Стевана, Доротеју и Гаврила. Од 2013. године парох је само у Ашањи.