Рођен је 28. јануара 1953. године у Оскоруши у општини Рудо БиХ.

Осмогодишњу школу завршава у Миочу 1967. године а петоразредну богословију у манастиру Крки 1972. године.

Богословски институт при Б.Ф  С.П.Ц-е у Београду завршава 2006. године, а Богословски Факултет  универзитета у Београду завршава 2010. године.

У брак са својом изабраницом Славојком Ђурђевић ступа 17. септембра 1974. године и са њом у браку рађа четири детета: Саво, Теодора, Миодраг и Данило.

У чин ђакона је рукоположен 08. новембра 1974. године, у Сарајеву у храму светих архангела Михаила и Гаврила, а у чин презвитера 10. новембра 1974. године у саборном Храму у Сарајеву.

Рукоположен је и у чин ђакона , и у чин презвитера од стране Његовог Преосвештенства митрополита дабробосанског Господина Владислава.

Отац Драгиша је одликован правом ношења црвеног појаса 10. јула 1988. године, чин протонамесника добио је 12. маја 1993. године, а чин протојереја добио је  07. јануара 1997. године.

Отац Драгиша је до сада службовао у Борикама, Пљевљима и Сурчину.

Дана 09. јуна 2013. године у храму Преподобне мати Параскеве у Сурчину по одлуци Његовог Преосвештенства Епископа сремског Василија унапређен у чин протојереја-ставрофора.