OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Парох протојереј Душан Тодоровић, рођену је у Тобуту, у општини Лопаре (Република Српска), 8. фебруара 1955. године. Основну школу завршио је у родном месту и Угљевику, а петоразредну Богословију Светог Саве у Београду. На празник Покрова Пресвете Богородице, 1978, у Плашком, примио је свештенички чин од епископа горњокарловачког Симеона (Злоковића). На парохији у Брђанима Крајишким служио је до 15. августа 1994, када је примљен у свезу клира Епархије сремске, поставши парох у Јарку. Одликован је достојанством протонамесника и чином протојереја, 2010. године. Ожењен је Марицом, са којом има синове Слободана и Павла.