OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Парох друге парохије при храму Светих Кирила и Методија, јереј Мићо Ристић, рођен је у Завидовићима (Босна и Херцеговина), 10. јула 1975. године. Основну школу завршио је у родном месту, а Богословију Света Три Јерарха у манастиру Крки. Епископ сремски Господин Василије рукоположио га је у чинове ђакона и презвитера, у Буђановцима и манастиру Мала Ремета, 1998. године. Служио је на парохијама у Врднику (1998–2000) и Јаску (2000–2010). У Бусије прелази 15. септембра 2010. године. Ожењен је Раденком, рођеном Видаковић, са којом има Јовану и Теодору.