OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Парох јереј Недељко Рашић, рођен је у Дервенти, 22. априла 1977. године. Основну и средњу Машинску школу завршио је у родном месту, до 1995. године. На Православном богословском факултету у Београду дипломирао је 2008. године. У чин ђакона рукоположио га је епископ сремски господин Василије, у Бешки, 4. децембра 2000, док је чин презвитера примио у храму Светих апостола Петра и Павла, у Сремским Карловцима. Служио је на парохији у Буђановцима, одакле је премештен у Инђију, 2004. године. Ожењен је Жељаном, рођеном Вукичевић, са којом има Стефана, Катарину и Лазара.