OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Рођен 24. јануара 1972. године у селу Кичелово Брдо, општина Шипово, Република Босна и Херцеговина као једанаесто дете од оца Тривуна и мајке Радојке. Завршио основну школу у Бабићима и средњу Електротехничку школу у Шипову (смер аутоматика и рачунарска техника). Уписао Богословски институт при Богословском факултету СПЦ-е у Београду 1994. године и завршио га 1997. године. Исте године наставио је студије на Богословском факултету СПЦ-е у Београду који завршава 04. октобра 2001. године дипломским радом из Литургике на тему “Чин Свете тајне покајања у православној Цркви кроз векове“.
Марта месеца 2002. године ступио је у брак са Снежаном Марковић, апсолвентом српског језика и књижевности из Петнице код Ваљева. Добили су двоје деце Јану и Радмилу.
Његово Преосвештенство Епископ сремски Господин Василије рукоположио га у чин ђакона 27. септембра 2002. године у храму Вазнесења Господњег у Јакову, а 08. новембра 2002. године у чин јереја у храму Св. великомученика Димитрија у Сремској Митровици. Предавао веронауку у Средњој Економској школи у Сремској Митровици од октобра 2002. године до септембра 2012. године. Одлуком Његовог Преосвештенства Епископа сремског Господина Василија од 01. фебруара 2008. године постављен за Архијерејског намесника сремскомитровачког. На дан славе града Сремске Митровице, 08. новембра 2009. године Његово Преосвештенство Епископ сремски Господин Василије одликовао га чином протојереја.
Службује при Саборном храму Св. великомученика Димитрија као привремени парох пете парохије. Поред тога задужен је за богослужење у базилици Св. великомученика Димитрија и градњу храма Св. Кирила и Методија у насељу Камењар у Сремској Митровици.