protojerej Radomir Sando - Slankamen (2)

Парох  протојереј Радомир Сандо, рођен 6. априла 1959, у Сарајеву. Основну школу завршио је у Руми, а Богословију Светог Арсенија у Сремским Карловцима. Епископ сремски др Андреј (Фрушић) рукоположио га је у чинове ђакона и презвитера, у храму Светог Стефана у Сремској Митровици, 15. и 16. фебруара 1983. године. На парохије у Старом и Новом Сланкамену поставио га је епископ сремски др Андреј, 1. марта 1983. године.

Епископ сремски Господин Василије одликовао га је правом ношења црвеног појаса, 10. јуна 1990, достојанством протонамесника, 25. новембра 1996, као и чином протојереја. Ожењен је Милицом, рођеном Ристић, са којом има кћери Александру, Јелену и Теодору, и унучад Сару, Стефана и Видака.