DSC_3486

Протојереј-ставрофор Слободан Радојчић, рођен је у Сремској Митровици, 7. априла 1957. године. Основну школу завршио је у Моровићу, а Богословију Светог Саве у Београду. Дипломирао је на колеџу Макфорд у Дарбију. Епископ западноевропски Господин Лаврентије (Трифуновић) рукоположио га је у чинове ђакона и презвитера, у Химелстиру, 1980. године. Служио је на парохијама у Линцу, Салцбургу, Паризу, Дарбију и на Малти. У Сурчин прелази 1. септембра 2007. године. Одликован је чином протојереја, 1995, и правом ношења напрсног крста, 2004. године. Ожењен је Душанком Стојисављевић, са којом има Владислава, Николаја, Исидору и Стојанку.