CAN_9882

Парох протојереј Миленко Поповић, рођен је 9. јуна 1971. године у Сремској Митровици. Основну школу завршио је у Сремским Карловцима, док је на Богословији Свети Сава у Београду матурирао 1992. године. Исте године уписује Православни богословски факултет у Београду и одлази на одслужење војног рока. Због обавеза у Владичанској резиденцији, 2010. године уписао се на Факултет за пословне и финансијске студије Београд, Универзитета за пословне студије у Бања Луци. На студијском програму књиговодства и ревизије дипломирао је 2014. године.