OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Протојереј-ставрофор Рајко Марић, рођен је 30. септембра 1946. године, у Одлићу (Книн, Република Хрватска). Основну школу похађао је у родном месту, док је Богословију Светог Саве завршио у Београду. У чин ђакона рукоположио га је епископ Стефан (Боца), на Малу Госпојину, 21. септембра 1966. године, у манастиру Драгојлић. Дан касније, исти архијереј рукополаже га за презвитера, у храму Светих Јоакима и Ане, у Брибиру. Постављен је на парохију у Марковац (Книн), где остаје до 1970, када прелази у Братишковце (Епархија далматинска). У Братишковцима је служио до 1995. године, а затим је примљен у Епархију сремску и постављен за пароха у Инђији. Чиновима протонамесника и протојереја одликовао га је епископ далматински господин Николај (Мрђа), док је право ношења напрсног крста добио од епископа сремског господина Василија (Вадића), у Инђији, на празник Духова, 2007. године. Пензионисан је 2008, да би већ следеће године преузео дужност духовника на Институту у Сремској Каменици. Ожењен је Јованком (рођеном Мијаковац), с којом има једног сина. Други њихов син погинуо је 1991. године.