OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Јереј Ђорђе Марић, рођен је у Руми, 24. јула 1982. године. По завршеној Богословији Светог Петра Дабробосанског у Србињу, уписао се на Православни богословски факултет у Београду. Епископ шабачки Господин Лаврентије (Трифуновић) рукоположио га је у чин ђакона, у Саборном храму у Шапцу, 16. октобра 2004. године. До фебруара 2006, предавао је веронауку у Мачванској Митровици и околним местима. У чин презвитера рукоположио га је Епископ осјечкопољски и барањски Господин Лукијан (Владулов), 5. фебруара 2004. године. Епископ сремски Господин Василије примио га је у свезу клира Епархије сремске, где је служио на парохијама у Товарнику и Шидским Бановцима. За старешину храма Светог кнеза Лазара постављен је 15. октобра 2011. године. Ожењен је Изабелом, са којом има сина Андреја.