OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Парох  јереј Милан Главашевић, рођен је у Београду, 18. априла 1981. године. Основну школу завршио је у Крчедину, 1996. a матурирао је у Природно-математичкој гимназији у Инђији, 2000, да би уписао Православни богословски факултет у Београду. Као вероучитељ, радио је у основној школи у Голубинцима. Епископ сремски Господин Василије рукопроизвео га је у чин ипођакона и рукоположио у чин ђакона, на Цвети, 12. априла 2009, у храму Вазнесења Господњег у Руми. Презвитерски чин примио је од истог архијереја, 31. маја 2009. године, у Чортановцима. Служио је као парох при храму Светог архиђакона и првомученика Стефана у Сремској Митровици, али и као духовник у капели Светих бесребреника Козме и Дамјана у тамошњој болници. За старешину храма Светог апостола и јеванђелистe Јована Богослова, на Централном гробљу, постављен је 15. маја 2014. године. Ожењен је Весном, рођеном Раденковић, са којом има синове Димитрија и Георгија.