OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Рођен 26. јуна 1980. године у Београду, од оца Зорана и мајке Гордане. Ожењен Александром Нинковић рођ. Гавриловић из Београда.

Након завршене земунске гимназије (природно-математички смер), уписује Машински , а потом и Богословски факултет Универзитета у Београду, на којем  дипломира 2010. године.

Октобра, 2012. године уписује Мастер студије на Православном богословском факултету у Београду и обнавља студије машинског факултета.

Нижу музичку школу – одсек хармоника и нижу музичку школу за соло певање „Коста Манојловић“ завршава у Земуну са одличним успехом.

Говори енглески и француски језик.

Носилац 1. KJУ  појаса традиционалног аикидоа.

Благословом Његовог Преосвештенства, Господина Василија на дан Светог Владике Варнаве, 12. новембра 2010. године, бива рукоположен у чин ђакона у Манастиру Беочин. Два дана касније, на дан Светих врачева Козме и Дамјана, 14. новембра, у Манастиру Раковац, бива рукоположен у чин свештеника.

Актом Његовог Преосвештенства, постављен је за привременог пароха  при Храму Преображења Господњег у Беочин селу.

Kao одличан познавалац информационих технологија, доласком на парохију, лично израђује сајт Храма Преображења Господњег, чиме Беочин село постаје једна од ретких сеоских средина са  интернет презентацијом.

Са супругом Александром оснива дечији црквени хор „Херувими“ који данас , након годину и по дана од оснивања, броји око тридесет петоро малишана различитог узраста.

Заузима се за обнову Храма Преображења Господњег, који је 1965.године проглашен спомеником културе од изузетног значаја за регион, изборивши се за пројекат и испитивачке радове на храму. Уочи храмовне славе Преображења Господњег, 2012. године, завршава обнову светосавског дома у порти храма, који је новембра 2012. године освештао Његово Преосвештенство, епископ сремски,  Господин Василије.