OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Парох беочински, протојереј Мирослав Бабић, рођен је 8. маја 1973, у Пелагићеву, у Градачцу (Босна и Херцеговина). Основну школу завршио је у родном месту а Богословију Света Три Јерарха у манастиру Крки. Студирао је на Богословском факултету у Фочи. Епископ далматински Господин Фотије (Сладојевић) рукоположио га је у чин ђакона, 3. децембра, у манастиру Гомирје, као и у чин презвитера, у Плашком, 4. децембра 2000. године. Служио је на парохијама у Карловцу, Војнићу, Слуњу, Радовици и Вељуну. На Васкршњи понедељак, 9. апрола 2010. године, у чин протојереја произвео га је Епископ горњокарловачки Господин Герасим (Поповић). У Епархију сремску прелази 8. августа, да би му од 1. октобра 2010. била поверена беочинска парохија. Ожењен је Љиљаном, рођеном Томић, са којом има синове Немању и Растка.