Дана 10. марта 2016. године, на спомен Св. Порфирија, еп. гаског, у Цркви Рођења Пресвете Богородице у Сремској Каменици, служена је Света заупокојена архијерејска Литургија  поводом полугодишњег парастоса протојереју-стафрофору Теодору Катићу. Литургију су служили Епископ банатски Господин Никанор и Епископ сремски Господин Василије уз саслуживање  протојереја-ставрофора Недељка Маријановића (старешине цркве Св. Константина и Јелене на Вождовцу), протојереја-стафрофора Радомира Мишића (арх. намесника шидског), протојереја Мила Лујића,  протонамесника Благоја Катића, јереја Владимира Милановића, епархијског протођакона Слободана Вујасиновића и ђакона Игора Станковића.  Литургију је отпојавао хор „Сион“ под диригентском палицом Љубомира Милановића. Након одслуженог парастоса верницима се  пригодним словом обратио протонамесник Миленко Поповић (арх. намесник загребачки), подсетивши све присутне на лик и дело о. Теодора Катића, који је све време свог свештеничког позива полагао душу своју за спасење душа својих парохијана где год да је службовао и проносио реч Живота.

свештеник Милан Ковачевић