Спремајте се дечице, сви узмите гранчице……….
У суботу, 23.04.2016.год. када наша Света Црква прославља празник Васкрсења Лазаревог али и дан који најављује празник уласка Господа у Јерусалим, у Храму Св. великомученика Георгија у Угриновцима обележена је Врбица. Након вечерњег богослужења чланови дечијег црквеног хора су по обављеном чину освећења врбових гранчица и топлих речи о. Александра Чавке, извели пригодан прогам. Појући најлепше песме владике Николаја Велимировића и говорећи најлепше стихове о Господу Богу и Творцу нашем, на највеличанственији начин, наша деца, најавила су улазак Христа у Јерусалим. Након дивно изведеног програма, са преко стотину деце, родитеља и осталог верујућег народа, у свечаној литији извршио се опход око Светог Храма. Нека нас свеблаги Господ и даље тако води, чува, сложи, обожи и умножи у својој светињи и на сваком месту где Га се сетимо и поменемо. Амин!
A.Нинковић