Врбица, прелепи Хришћански празник, посвећен сећању на васкрсење Лазарово и улазак Христа у Јерусалим кога су дочекала деца, окупио је и ове године у  цркви Свете Петке у Сурчину велики број радосних малишана окићених звончићима и гранчицама врбе.

Вечерњом службом је началствовао парох сурчински Душко Ђеорђић који је и осветио врбове гранчице. За певницом је био јереј Страхиња Голијан, док се архијерејски намесник земунски протојереј-ставрофор старао о свему.
После освећења врбових гранчица учињен је троструки опход око цркве.
Радост празника настављена је заједничким дружењем у порти цркве.
Благоверни народ се припрема да дочека свог архијереја Епископа сремског Василија који ће на Цвете, у недељу 21. априла 2019.  служити Литургију.
Дочек Епископа је у 9 часова а Света Литургија у 9.30.