Врбица и Цвети су, како и приличи, веома свечано прослављени у Старим Бановцима. На свечаном вечерњем богослужењу окупило се мноштво народа и деце, а деци подељено је 350 звончића. После освећења врбе, деца и народ су пошли у опход око Храма предвођени својим свештеницима чинећи величанствену слику која нас је подсетила на онај велики догађај када је Господ ушао у Свети град. Ујутру је служена Литургија на којој се опет окупио велики број верника од којих су многи приступили Светој чаши. Надамо се да је ова величанствена прослава само увод у свечане дане који нам следе.

Вероучитељ Бранислав Керечки