У недељу, 26. јануара 2020. г. је Епископ сремски г. Василије у пратњи ректора Карловачке богословије Светог Арсенија Сремца, протојереја Јована Милановића, посетио парохију Илок.
У овој парохији изводе се обимни радови на комплетној реконструкцији парохијског дома и стана за свештеника.
Прота Предраг Азап, парох илочки, је путем Министарства европских фондова Републике Хрватске обезбедио новчана средства да се овај дом у потпуности уреди и буде на корист пароху и верницима.
Владика Василије је благословио ток радова и изразио наду да ће током наредног месеца свештеник уселити у стан и бити посведневно на услузи православним верницима града Илока.
Радове на Парохијском дому изводи фирма Бодат из Винковаца.