На Видовдан, дан када се савршава успомена на Светог кнеза Лазара, торжественом Литургијом у манастиру сремској Раваници началствовао је Епископ сремски Василије уз саслужење високопреподобних архимандрита; Стефана великореметског и Арсенија бешеновачког, протосинђела Атанасија из манастира Старог Хопова и јеромонаха Макарија, духовника манастира Привине Главе.

На Светој Литургији саслуживали су и протојереји-ставрофори : Душан Н. Петровић, Велизар Живановић, Драгомир Сандо и Споменко Грујић, протојереји: Борис Милинковић, архијерејски намесник сремско-карловачки  и Сретен Лазаревић, архијерејски намесник румски, јереј Бојан Мијановић, архијерејски намесник пећиначки,  као и протођакон Слободан Вујасиновић и ђакони: Горан Власац , Александар Стаменковић и Страхиња Џамбић. Војни свештеник Ђорђе Стојсављевић такође је саслуживао на  торжественој Литургији.
Песме славе и хвале Господу узносили су мешовити хор састављен од чланова неколико хорова Епархије сремске, а дириговао је  господинЂорђе Перовић.
Сестринства манастира Раванице, Мале Ремете и Јаска, заједно са својим игуманијама; мати Анастасијом и мати Параскевом, појале су ангелским гласовима за левом певницом.
Задужени за читање молитава су били протојереј Небојша Димковић и јереј Чедомир Грујић, док су верне исповедали протојереј-ставрофор Момир Џамбић и јереј Недељко Рашић.
У спомен на Светог кнеза Лазара и све војнике који су дали живот за веру и отаџбину савршен је парастос у цркви.
После Литургије Епископ сремски је преломио славски колач док су друге колаче преломили оци; Ђорђе Стојсављевић и Бојан Мијановић.
Кумови овогодишње славе су Синиша Малетић из Јарка и гђа Душка Вучинић из Новог Сада.
Видовдански беседу произнео је, по благослову Епископа, протојереј-ставрофор др Драгомир Сандо ванредни проф. на Православном богословском факултету Универзитета у Београду и председник Одбора за верску наставу Архиепископије београдско-карловачке.
Певницом су руководили професори Карловачке богословије мр Предраг Миодраг и Јован Стојановић.
Данашње литургијско прослављање Светог цара Лазара је Видовданско саборовање Срба из неколико Епархија наше Свете Цркве. Присуствовали су и представници  христољубиве Војске Србије, гарнизона касарне „Бошко Палковљевић Пинки“  из Сремске Митровице и Новог Сада, многобројни представници јавног и културног живота Србије.
О свему се старао јеромонах  Лазар, духовник манастира Раванице.
Уз сестринство манастира вредне руке наших жена служиле су за богатом трпезом љубави.
Била је ово прилика, молитвене најпре а онда и сваке друге врлинске природе, да се саберу утисци из историјских околности и повежу са догађајима Царства за које се Кнез Лазар определио. Најпре ово и јесте смерница, не само овоземаљског пропадљивог живота, већ и суштина хришћанске Православне вере, а надасве нашег хришћанског живљења. Није лако у ова смутна времена боравити са Богом, али још теже без Бога. Смернице Св. Кнеза Лазара дате су нам за садашњост, прошлост и вечност. Замолимо Св. Кнеза Лазара да „заволимо лепоту славе Божије, међу земнима Му угодимо и добијени талант добрим делима удвостручимо. Њему се одужимо подвигом до крви и плату за страдања Његова као мученици примимо од Христа Бога: Њега да молимо да спасе, нас који те песмама славимо, Свети Лазаре.
Стефан Недић,
апсолвент ПБФ УБ