У  богослужењу Православне Цркве, не постоји служба  величанственија и упечатљивија од богослужења Празника Пасхе. Пасхално богослужење представља велелепну гозбу, коју је Господ уготовио свима онима који притичу под благодатну сеницу Његовог дома. Верујући људи током свете ноћи ове и светог дана на сам дан Васкрсења Христовог са посебном снагом осећају светлу радост Васкрсења Христовог, која се изобилно излива.

У овој ноћи, ноћи Васкрсења Христовог, отварамо своја срца за сусрет са Оним који је нас ради пострадао, умро и васкрсао. Он ће ући и испунити наш живот собом и својом светлошћу, преображавајући наше душе.

Васкршње јутрење је на истоку у Шиду служио Епископ сремски василије уз саслужење  протојереја-ставрофора Зорана јагодића и јереја Зорана Угрешића.