У понедељак, 18.04.2016. године у 20:05 у Попинцима уснуо је у Господу пензионисани свештеник Српске православне цркве, Епархије сремске протојереј-ставрофор Лазар Хаџић. Заупокојена Света Литургија пређеосвећених дарова служена је 20.04.2016. године у храму Светог архангела Гаврила у Попинцима. Служили су је бивши пароси попиначки протојереј-ставрофор Бранислав Поповић, протојереј Душко Ђеорђић и протонамесник Радомир Клинцов. На свештеничком опелу окупило се мноштво свештеника и верног народа . Окупљао је православни народ наш верно служећи Христу и својој Цркви. Пригодну беседу о животу и делу преминулог проте одржао је протојереј-ставрофор Бранислав Поповић који је началствовао и на Светој Литургији и на опелу. Часно опоја и достојанствено испрати нашег цењеног проту двадесетак свештеника. Прота Лазар је рођен 08. фебруара 1935. године у Грабовцима у Срему. Службовао је у Славонској епархији у Клокочевику и у Славонском Броду и у Сремској епархији у Попинцима. Подигао је Свети храм у Славонском Броду и у месту Трњани, затим капелу у Клокочевику и звоник у селу Јешевик. Обновио је храм у Новом Топољу код Славонског Брода. Нажалост свсве поменуте цркве, осим капеле на извору у Клокочевику, су у последњем рату порушене. Услед ратних неприлика протојереј Лазар прелази у Сремску епархију где 1991. године где службује у Попинцима. У Сремској епархији бива одликован чином протојереја-ставрофора. Пензонисан је 1997. године али опслужује парохију попиначку до 2004. године када се повлачи из активне свештеничке службе. Ожењен је Споменком рођеном Бунчић и има синове Бранка и Станка. Помени Господе Боже наш Исусе Христе и овог верног свештенослужитеља свога протојереја-ставрофора Лазара Хаџића и оростивши му све грехе његове прими га у небеско своје Царство.