У недељу, 22. децембра 2019. године  изненада се упокојио ђакон хаџи Ђорђе Јанковић
У чин ђакона Епископ сремски г. Василије је рукоположио дипл. економисту хаџи Ђорђа Јанковића из Јакова, у манастиру Фенеку 17. марта 2018. године.
За ђакона хаџи Ђорђа који је био саставни део нашег живота, који је уносио радост у свачије срце и дом, који је истински живео у Христу и богослужио у манастиру Фенеку и другим светињама Епархије сремске, молимо се да га Господ настани у Царству Небеском.
Заупокојена Литургија је у четвртак 26. децембра у 09. а опело у 11. часова у манастиру Фенек а затим и сахрана на манастирском гробљу у порти манастира Фенека.