Трибина о светој породици Бранковић одржана је у Сремској Митровици 21. фебруара у свечаној сали Црквене општине. Предавање је одржао протонамесник Радослав Радовановић. Повод је година јубилеја – 530. годишњица доласка у Срем свете мајке Ангелине и њених синова, 500. годишњица од упокојења владике Максима и 300. годишњица од спаљивања моштију светих Бранковића у манастиру Крушедолу. Учествовали су црквени хор Свети Сава, песникиња Јасна Арбанас и професор музике Синиша Мурић. Госте је поздравио председник ЦО г. Бранислав Павков.