Са храма Светог Вазнесења Господњег вернике у Дечу ће убудуће на службу позивати три звона која су по благослову Његовог преосвештенства Епископа сремског господина Василија освећена 16.05.2020.године на празник Светог мученика Тимотеја и Мавра. Звона је осветио Архијерејски намесник пећиначки јереј Бојан Мијановић који је том приликом присутним верницима одржао беседу о значају овог историјског чина. Намеснику су саслуживали парох шимановачки протојереј-ставрофор Жељко Кретић и парох дечки јереј Недељко Ковач. Звона су подигнута на обновљени звоник 18.05.2020. године на празник Свете великомученице Ирине. Подизању звона присуствовао је поред намесника пећиначког јереја Бојана Мијановића и верника, председник Привременог органа општине Пећинци Жељко Трбовић а звона је као дар цркви подигла фирма „ЛЕТАЧ“из Инђије. У наредним недељама очекујемо подизање краста и куполе коју ће осветити ЊЕГОВО ПРЕОСВЕШТЕНСТВО ЕПИСКОП СРЕМСКИ ГОСПОДИН ВАСИЛИЈЕ.