У недељу, 17. новембра 2019. године, у храму Силаска Светог Духа на апостоле у Шашинцима, Светом архијерејском Литургијом началствовао је Његово Преосвештенство Епископ сремски г. Василије, уз саслуживање великог броја свештенослужитеља, а поводом 250 година од када су први мештани Шашинаца у свом селу поставили темељ Светог храма.

Велики број народа Божијег окупио се испред храма да дочека свог архијереја, како би предвођени њим, сви заједно узнели молитве Господу, сјединивши се с Христом и једни с другима, у Светој тајни Причешћа.

Током Литургије, Епископ сремски г. Василије рукоположио је вероучитеља и диполмираног теолога, ђакона Марка Јањића, у чин презвитера. Том приликом, Преосвећени владика је позвао све вернике српске Цркве да се помоле Господу за новопостављеног пастира на Њиви Господњој, нСветом архијерејском Литургијом обележено 250 година од подизања храма у Шашинцима
Radio Srpski Sion18.11.2019. Вести No Comments

Током Литургије, Епископ сремски г. Василије рукоположио је вероучитеља и диполмираног теолога, ђакона Марка Јањића, у чин презвитера. Том приликом, Преосвећени владика је позвао све вернике српске Цркве да се помоле Господу за новопостављеног пастира на Њиви Господњој, не би ли му Господ подарио снаге и мудрости да достојно и целомудрено обавља узвишену службу, за коју је призван, на парохији у Малим Радинцима.

С тим у вези, редакција радија Српски Сион придружује се честиткама оцу Марку на рукоположењу, као и заједничарењу у молитвама за дугу и успешну службу у Цркви, уз радостан узвик: Аксиос! (Достојан!).

Оно што посебно радује јесте присуство великог броја деце која су својим учешћем допринели да овај догађај остане додатно запамћен као посебан.

По благослову Епископа, домаћин и парох храма у Шашинцима, јереј Миљан Лапчевић побринуо да све прође у најбољем реду и позвао верни народ на Трпезу љубавие би ли му Господ подарио снаге и мудрости да достојно и целомудрено обавља узвишену службу, за коју је призван, на парохији у Малим Радинцима.

По благослову Епископа, домаћин и парох храма у Шашинцима, јереј Миљан Лапчевић побринуо да све прође у најбољем реду и позвао верни народ на Трпезу љубави.