Незаборављајући речи псалмопојца Давида како је лепо и красно кад сва браћа живе заједно у љубави (Пс. 133,1) свештенство архијерејског намесништва шидског прославило је и ове године, 17. октобра 2015. године, своју крсну славу Светог Стефана Штиљановића. Домаћин овогодишњег литургијског славља била је црквена општина у Вашици. Позиву љубазног домаћина, јереја Ратка Нонковића, одазвало се целокупно свештенство нашег намесништва, заједно са  вероучитељима и студентима. Ову радост нашег намесништва употпунило је и бројно присуство  верног народа Божијег , овдашњих мештана али и љубав наше деце која похађају веронауку. И они су на својим присуством заблагодарили нашем патрону Светом Стефану Штиљановићу. Светом Литургијом началствовао је јереј Ђорђе Марић, парох шидски, уз саслуживање јереја Бранислава Лукића, пароха бингулског и јереја Бориса Фајфрића, пароха илиначког. Овом свештеном збору саслуживао је часни ђакон Гостимир Душанић.

Поучним речима у својој беседи обратио нам се отац Борис Фајфрић који нас је подсетио на високо достојанство и боголикост људске природе али и на лик и дело Светог Стефана и његове супруге Свете Јелене, позивајући нас да се угледамо на светле примере наше прошлости. У току Свете Литургије пререзан је и славски колач и одређен домаћин за наредно празновање наше крсне славе. Те части и радости прихватила се црквена општина у Илинцима, на челу са својим парохом, оцем Борисом Фајфрићем. По завршетку Литургије извршен је помен за уснуле свештенослужитељима шидског намесништва од 1750. године па до данашњег дана. Помен је служио крстоносни прота Ђорђе Воларевић, пензионисани и сада већ бивши намесник шидски, а са њим и протојереј ставрофор Радомир Мишић, садашњи архијерејски намесник, и јереј Дарко Дангузов, парох гибарачки.

После парастоса крстоносни прота Радомир Мишић, поздравио је окупљену сабраћу и сатруднике на делу Господњем, честитао им крсну славу  и подсетио нас на светле узоре прошлих времена, поучавајући нас као да светлост Христову пренесемо у нашу садашњост и будућност. Свечаност и радост овог литургијског славља пренета је и за трпезу љубави коју је својим трудом уприличио наш ревносни и срдачни домаћин јереј Ратко Нонковић заједно са својим парохијанима.

вероучитељ Никола Лукић