У бечменској цркви чији је заштитник и покровитељ Свети Сава школска деца су испунила храм.  Школска слава Светог Саве и његово прослављање су посебна радост за свако Српче. Сабрани на Божјој служби и окупљени око свог свештеника Немање Бошковића,, деца су кликтала Богу и Светом Сави. Сједињени са Господом у Светој тајни причешћа изговарали су молитве и најлепше речи о првом српском Архиепископу, просветитељу, утемељивачу Српске Цркве и државе.

Светосавски кумови гђа Снежана и Милош  Гачић припремили су славски колач и жито у славу Светог Саве.
Сабрање је настављено у парохијској сал где су децу чекали Светосавски пакетићи.