Дана 04. јула 2016. године Господње свете мошти Мајке Ангелине су свечано дочекане у Новом Сланкамену. Мноштво људи, деце, чланова КУД–а у ношњама сведоче да православна вера још живи у нашем народу. Лепо сунчано време и храм Преображења Господњег у Новом Сланкамену, као и присуство Његовог Преосвештенства Г. Г. Василија, говоре да су мошти Мајке Ангелине слика лепоте Срема и икона Новога Живота у Христу.

Акатист у 18 h испред моштију у храму Преображења Господњег је читао Његово Преосвештенство Г. Г. Василије са протонамесником Борисом Милинковићем, протојерејем-ставрофором Брацом Санчанином, протојерејем Мирославом Дамњановићем, протојерејем Милетом Станковићем и јерејем Богољубом Миловановићем. Одређени свештеник за беседу је био протојереј Момир Џомбић, а да помазује светим уљем јереј Богољуб Миловановић.
Г. Груловић