У недељу 08.02.2015. године у храму светог Николаја у Старим Бановцима служена је света Тајна јелеосвећења.

Пре свега пар месеци у овом храму је служена по први пут ова света тајна а на молбу верника ове парохије служена је опет.
По правилу наше Цркве ову свету тајну обавља седам свештеника па су се и ове вечери у овом древном храму окупили свештеници из наше епархије да на челу са архијерејским намесником старопазовачким протојерејем-ставрофором Милом Јокићем узнесу молитве за оздрављење душе и тела парохијана како овог светог храма тако и гостију из околних парохија.
Иначе у овом светом храму се однедавно чува и честица моштију светог оца Николаја.