У четвртак, 14. априла на празник Преподобне Марије Египћанке , у саборном храму Светог оца Николаја у Шиду, после Акатиста Мајци Ангелини, у 18 часова извршена је Света Тајна Јелеосвећења. Сав народ сабран у име Божије са жељом за лично оздрављење делатно је оживео апостолске речи: Болује ли ко међу вама? Нека позове презвитере црквене, и нека се моле над њим, помазавши га уљем у име Господње. И молитва вере ће спасити болесника и подигнуће га Господ: и ако је грехе учинио опростиће му се ( Јак.5,14-15). У овом молитвеном сабрању сагласно предању цркве учествовало је седам презвитера, уз саслужење два ђакона. Сабрањем је началствовао часни протопрезвитер Сретен Лазаревић, намесник румски. Подсећајући нас на милост Господњу речима возгласа: Колика је величина Твоја толика је и милост Твоја, прота је крепким речима блажио бол и утврђивао наду молећих. На свршетку богослужења сви присутни су приступили и били помазани јелејем милости.

вероучитељ Никола Лукић