Болује ли ко међу вама, нека дозове старешине црквене, те нека читају молитву над њим и нека га помажу уљем у име Господње. И молитва вере помоћи ће болеснику, и подигнуће га Господ, и ако је грех учинио опростиће му се. (Јк 5, 14-15)

У петак 22. новембра 2019. године на дан прослављања Светог Нектаирја Егинског, у цркви Сабора свих српских светитеља у Руми вршена је Света тајна Јелеосвећења коју су служили: јеромонах Лазар раванички, презвитер Бранислав Мишковић старешина овог храма са сабратом јерејем Вујадином Савићем; протојереј-ставрофор Јовица Јовичић, јереј Горан Душанић, парох жарковачки и Чедомир Грујић, парох јазачки.

Светој тајни Јелеосвећења је  присуствовало и сестринство фрушкогорског манастира Раванице.

После Јелеосвећења у препуној цркви вернима се обратио отац Бранислав Мишковић казујући о овој светој тајни, о Светом Нектарију Егинском али и о начину како се обраћамо светитељима и молимо их за помоћ у невољи.

З- Зец