На празник Светих бесребрника и чудотвораца Козме и Дамјана, у четвртак 14. јула 2016. године, са почетком у 18 часова у Храму Силаска Светог Духа на апостоле у Руми служен је чин Свете Тајне јелеосвећења. Началствовао је протојереј-ставрофор Јован Јовичић, парох румски у пензији, уз саслужење протојереја Сретена Лазаревића, архијерејског намесника румског и пароха при Храму Силаска Св. Духа на апостоле у Руми, јереја Владимира Јездића, пароха жарковачког и малорадиначког, јереја Бранислава Мишковића, старешине Храма Сабора српских светитеља у Руми, јереја Душана Вишекруне, старешине Храма Силаска Св. Духа на апостоле у Руми, јереја Вујадина Савића, пароха при Храму Сабора српских светитеља у Руми, и ђакона румског Немање Теофиловића. На крају, јереј Бранислав Мишковић се обратио верном народу Божијем еванђелским словом о значају Свете Тајне јелеосвећења, о даровима који се приносе на освећење и молитвама које се приносе за здравље, исцељење и спасење свих.

извештај: ђакон Немања Теофиловић

фотографија: Маринко Симић