На Велику среду, 24. априла 2019. године, у цркви Светих апостола Ћирила и Методија служена је Света Тајна Јелеосвећења. Началствовао је старешина овог храма, протојереј-ставрофор Миле Јокић, намесник старопазовачки уз саслужење свештенослужитеља намесништава земунског и старопазовачког.

Саслуживали су: парох старопазовачки Миодраг Лујић, старешина храма Покрова Пресвете Богородице; парох старобановачки Александар Цвитановић, старешина храма Преноса моштију Светог Николаја Мирликијског;  парох новопазовачки Зоран Јовић, старешина храма Свете Петке; парох новопазовачки протонамесник Марко Симић,старешина храма Преподобног Сисоја Великог;  парох јаковачки Перица Влаинић;  парох старобановачки Слађан Видаковић; пароси добановачки Јулијан Тодоровић и Бојан Весић; парох крњешевачки Велибор Симић; парох угриновачки Бојан Нинковић; парох пећиначки Бојан Мијановић; парох грмовачки Владимир Милановић; парох бечменски Немања Бошковић,старешина храма Светог Саве; парох прогарски Бранислав Јовановић, старешина храма Светог архангела Гаврила и ђакон Светогор Сандић.

Молитвено су учествовали: протојереј-ставрофор Милорад Нишкић; прота Богдан Михајловић; протонамесник Ђорђе Ковљен из Белегиша; парох попиначки Милан Главашевић; пароси новопазовачки Сава Мишановић и Предраг Антонијевић.

После Свете Тајне Јелеосвећења беседом се у препуној цркви обратио отац Немања Бошковић који је казивао о потреби молитве и Јелеосвећења, о томе шта значи бити хришћанин и какви то треба да будемо опомињући нас на наше слабости и понуду данашњег света у којој се промовишу нехришћанске вредности.

Реч Светог Владике Николаја Охридског и Жичког

О браћо моја, како је неисказана благост Божја! Шта није Господ учинио за нас! И шта бисмо ми могли пожелети више? Све потребе наше Он је знао унапред, и за све њих унапред предвидео лекове. А од нас Он тражи само да Му верујемо и његове прописе извршујемо. Није ли безочно и стидно за нас, да ми често савесније испуњавамо прописе лекара, људи смртних као и ми што смо, а прописе бесмртног Бога да пренебрегавамо?

Господе свеблаги, растопи камена срца наша силом благодати Твоје, да бисмо пре смртнога часа могли показати дужну благодарност према Теби – према Теби, о свеблаги и свемудри Боже наш! Теби слава и хвала вавек. Амин. (http://www.spc.rs/sr/o_jeleosvetshenju_0)