Епископ сремски Господин Василије началствовао је Светом Литургијом у манастиру посвећеном Светој Петки. Саслуживали су високопреподобни архимандрит Гаврило духовник овог манастира, јереј Михаило Станковић (клирик Бугарске Православне Цркве) и протођакон Слободан Вујасиновић.
За певницом су појали: сестринство манастира Свете Петке са игуманијом мати Анисијом и сестринство манастира Светих Кирила и  Методија из Бугарске.
Сестринство фрушкогорских манастира са верним народом причестило се Светим тајнама.
После Свете литургије Преосвећени владика сремски Василије прознео је празничну беседу у којој је између осталог казао:
“ Све молитве које смо изнели данас пред моштима Мајке Ангелине које су данас у овој обитељи и пред моштима  и Петке, и пред свима Светима у Господу, свако од нас је шапутао своју молитву, па и ону најкраћу… У овим данима светле Четрдесетнице, Господ нам је подарио благодат Духа Светога да се можемо напајати молитвом и мало поразговарати са Богом…“
и додао да се морамо преиспитивати о суштинској вери која је забележена кроз векове.
У сусрет Васкрсењу Христовом наше је да се Богу непрестано обраћамо угледајући се на све Свете и посебно на Мајку Ангелину чије мошти, ми, деца двадесет првог века целивамо и којима се клањамо узносећи молитве за сав род српски, род православни, све ближње наше.
За учешће у литургијском сабрању Владика сремски Василије посебно се захвалио сестринству из Бугарске Православне Цркве које је допринело својим појањем да се узнесу молитве Господу.
Сестринство манастира Свете Петке са игуманијом мати Анисијом је припремило трпезу љубави.
У 15.00 свечано су испраћене мошти мајке Ангелине за Беркасово, где је верни народ са свештенством намесништва шидског очекивало да се у радости сусретну са руком Божје угоднице и светитељке српске, Ангелином.
З.Зец
аудио беседе се могу слушати на Радију Слово љубве и Српском Сиону.