На дан Светог Јустина мученика  и философа и преподобдног Јустина Ћелијског, 14. јуна 2015. Лета Господњег Његово Преосвештенство епископ сремски Господин Василије служио је у Бингули Свету архијерејску литургију. Његовом Преосвештенству су саслуживали архијерeјски намесник шидски протојереј- ставрофор Радомир Мишић, протојереј Радослав  Радовановић, парох сремскомитровачки, јереј Александар Чавка парох шидски и јереј Бранислав Лукић. На овом Светом сабрању Његово Преосвештенство Господин Василије рукоположио је у чин ђакона кандидата Бранислава Ристића, из Ердевика. По свршетку Свете литургије Преосвећени владика је бираним и срдачним речима загрејао срца сабраних и кроз беседу подсетио присутне на основне вредности људске егзистенције и на истински пут хришћанског правоживља. Молитвено сабрање настављено је за трпезом љубави коју је уприличио новорукоположени ђакон.

вероучитељ Никола Лукић