Његово Преосвештенство Епископ сремски Василије служио је Свету архијерејску Литургију у Храму Сретења Господњег у Новим Карловцима на велики празник Сретења Господњег. Након Свете Литургије Епископ је Орденом Свете Мајке Ангелине, на предлог новокарловачке парохије, одликовао мајке са више деце. Тако су орден том приликом добиле Марина Продановић, Тања Рикова, Слободанка Којић, Драгана Сувајџић, Оливера Петровић, Олгица Ракар, Тања Кордулуп и Милка Џамбић.

Након Свете Литургије, а пре доделе Ордена, Његово Преосвештенство Епископ сремски Василије беседио је о Празнику Сретења Господњег, као и о благодати рађања, која почива на свим људима од стварања света, како је стоји у Књизи Постања. Епископу сремском саслуживали су свештеници Господњи: архијерејски намесник сремскокарловачки протојереј Борис Милинковић, архимандрит Нифонт Павловић, јереј Предраг Антонијевић, јереј Бранислав Дивљак, протођакон Слободан Вујасиновић и ђакон Милорад Бојчић.

Фото: вероучитељ Горан Груловић