У част празника Свете Анастасије Српске, мајке духовног оца и првог Архиепископа српског – Светог Саве, у ноћи 3/4. јула 2016. лета Господњег, са почетком у 22 часа, у Храму Силаска Светог Духа на апостоле у Руми, служено је Свеноћно бденије. Началствовао је јереј Бранислав Мишковић, старешина Храма Сабора српских светитеља у Руми, уз саслужење протојереја Сретена Лазаревића, пароха при Храму Силаска Светог Духа на апостоле у Руми, и јеромонаха о. Пајсија, духовника манастира Врдничка Раваница. За певницама својим појањем молитвено сабрање увеличао је хор Православног богословског факултета Универзитета у Београду.

ђакон Немања Теофиловић