У недељу 19.06.2016 лета Господњег, у граду Винковцима свечано је прослављена храмовна слава Силаска Светог Духа на апостоле.

Светом Литургијом началствовао је протојереј-ставрофор Радомир Мишић из Шида уз саслужење протојереја-ставрофора Предрага Ћирковића из Брчког, а својим појањем литургијско сабрање улепшали су ученици Карловачке богословије предвођени професорима господином Јованом Катићем и господином Гораном Власцем. Након Свете Литургије учињен је литијски опход око храма а потом је и пресечен славски колач.

Присутне госте и верни народ поздравио је речима добродошлице, домаћин протојереј-ставрофор Предраг Азап, који се овом приликом захвалио на присуству и активности парохијана Винковаца, а посебну захвалност упутио је свештенослужитељима и гостима из Сремских Карловаца.

У дванаест сати у храму посвећеном Силаску Светог Духа на апостоле, у Винковцима, етно група Карловачке богословије одржала је концерт у част прославе храмовне славе. Након пригодног програма уприличена је трпеза љубави.