У манастиру Беочин 12. новембра 2013. свечано је прослављен Свети Исповедник Варнава Хвостански. Св. Архијерејску Литургију служио је Његово Преосвештенство епископ сремски Господин Василије уз саслужење архимандрита Доситеја (Миљков), Протојереја-ставрофора Бранка Поповића, Протојереја-ставрофора др Боже Совиља, Протојереја Мирослава Бабића, јереја Зорана Перића, јереја Бојана Нинковића и ђакона Видаковића. Као и сваке године у манастиру се сабрао верни народ са свих страна, док су Св. Литургију појали Карловачки богослови. Након Св. Литургије Владика Василије је благословио славски колач, а након тога, за трпезом љубави Протојереј-ставрофор Бранко Поповић је присутнима топлим речима приближио лик новопројављеног светитеља Варнаве и захвалио се игуманији Екатерини и сестринству на гостопримству.

2013-11-12 10.192013-11-12 10.43

2013.-11-12.