Манастир Мала Ремета прославио је ове године своју славу Покров Пресвете Богородице изузетно свечано.

Уочи празника служено је свечано бденије. На сам дан празник малобројно манастирско сестрниство обрадовао је својом посетом Епископ сремски Господин Василије који је уз саслужење свештенства служио свету архијерејску Литургију.
Дивно украшени манастирски храм био је препун верног народа који је заједно са појцима једнодушно певао на сверој Литургији.
После Литургије и празничне литије Преосвећени владика Василије је осветио темељ за нови манастирски конак који се гради у овој обитељи и позвао све људе добре воље да узму учешћа у изградњи конака.
Након резања славских колача сви присутни су се послужили на трпези љубави. По добротољубљу и гостољубљу познати су фрушкогорски манастири, међу њима и манастир Мала Ремета, јер нема госта који је дошао у Малу Ремету а да није био послужен.
Бранислав Керечки