Прослава дивног празника Покрова Пресвете Богородице у ман.Мала Ремета почела је у навечерје празника служењем свечаног бденија.Дивно појање и прелепо украшен храм испуњен народом,упутили су наше мисли на онај чудесни догађај у Влахерској цркви, када је св.Андреј видео Пресвету Богородицу како се за нас моли Христу Богу,како смо и певали у величанију празника. Славље је настављено служењем св.Литургије на сам дан празника,којом је началствовао архимандрит Сава, настојатељ манастира Крушедола уз саслужење десет свештено служитеља, међу којима су били протојереј-ставрофор Душан Петровић, ректор карловачке богословије у пензији, јеромонах др.Клеопа професор карловачке богословије… Заједно са свим народом је појао  хор св.Андреја Првозваног из Батајнице.Овогодишњу славу увеличале су својим присуством игуманија Гаврила из ман.Раковца,игуманија Параскева из ман.Јазак са својим сестринством,сестре из ман.Раванице-Врдника… Мноштво народа приступило је св.Причешћу,а о. Клеопа нас је у дивној литургијској омилији подсетио да је Богомајка кроз св.Јована Богослова усинила читав свет који и данас чува и штити своји покровом. Такође о. Клеопа је похвалио труд верног народа који је и поред лошег времена испунио манастирски храм. По литургији пресечен је славски колач и изабарани су нови кумови. Захваљујући малобројном сестринству али и многим „Мартама и Маријама“,после литургије сви гости су послужени за славском трпезом.Сви данашњи гости су пријатно изненађени оним што је у овом манастиру урађено.Просто је невероватно како је ова скромна обитељ уређена и како се непрестано уређује,под управом мудре старице Рафаиле која са монахињом Ефросинијом улаже много труда да овај манастир ни у чему не заостаје за другим и већим манастирима св.Фрушке горе,као ни да нико од посетилаца не оде из манастира ако претходно није послужен и угошћен.

Бранислав Керечки