У фрушкогорском манастиру надомак Београда и Јакова прослављање храмовне славе почело је у 17 часова празничним вечерњим богослужењем са петохлебницом. Началствовао је крстоносни прота Милутин Илић, уз саслужење јереја Милана Алимпића и Александра Чавке.
У претпразничној пропоповеди јереј Бојан Нинковић, парох из Угриноваца казивао је о житију Божје угоднице Петке Римљанке и позвао да се поведемо за њеним примером како би свакодневно сведочили Христа и себе укрепљивали и утврђивали у вери.
За певницом су били данас свештеници Архијерејског намесништва земунског.
Домаћин архимандрит Макарије са монашким братством старао се о служби Господу и за све припренио трпезу љубави.
На сам дан празника 8. августа Света Литургија почиње у 9.00 часова.

Манастир Фенек је по предању подигла Мати Ангелина са супругом Стефаном Бранковићем коју наша Света Црква прославља 12. августа када се богољубиви народ спрема да целива њену руку у Крушедолу где се после похода Сремом поново враћа.

З.Зец