На празник Силаска Светога Духа на апостоле 19.06.2016. у Новој Пазови, Свету Литургију су служили протојереј-ставрофор  Миле Јокић, архијерејски намесник старопазовачки, протојереј Богдан Михајловић, протојереј  Александар Цвитановић, протонамесник Ђорђе Ковљен, јереј Зоран Ерић и ђакон Немања Теофиловић. На Светој Литургији је певао хор из Нове Пазове ,,Свети владика Николај Српски“, на челу са диригентом проф.музике Тамаром Пајдић. Након Литургијског сабрања и причешћа свештеника и верног народа, сви заједно су кренули у литију око светога храма,а после литије пререзани су славски колачи које су спремили кумови данашњега празника. Заокруживши све ово поменуто беседу је одржао отац Ђорђе Ковљен који је говорио о данашњем празнику и о мајци Ангелини чије су мошти тренутно у Новој Пазови. Верни народ је по завршетку прилазио да се поклони моштима и да прими нафору а за то време лепим речима се обратио и наш домаћин јереј Сава Мишановић који је и приготовио трпезу у којој су учествовали сви свештеници, хористи и верујући народ. Вечерње су служили јереј Бранислав Мишковић и јереј Горан Тешиновић из Руме. Захваљујемо оцу Сави Мишановићу, старешини храма Свете Тројице, на љубави, пажњи и трпљењу, и молимо се да му Бог подари снаге за свако добро дело започето. На многе године се сабирали у Име Господње.